07137742331
سبد پلاستیکی مواد غذایی چه مزایایی دارد؟
جولای 27, 2020

سبد پلاستیکی مواد غذایی چه مزایایی دارد؟

امروزه به دلیل نیاز روزافزون و افزایش حجم تولید در صنایع غذایی محصولاتی جدید و مستحکم به مدد حمل‌و‌نقل مواد غذایی آمده‌اند. سبد پلاستیکی مواد غذایی محصولی جدید و مطمئن در انتقال مواد با طراحی منحصر‌به‌فرد است.

با تولید این محصولات  انقلابی در حمل‌و‌نقل مواد غذایی به وجود آمده‌است. سبد پلاستیکی به دلیل برخورداری از خواص استثنایی، مزایای بیشماری برای صنعت غذایی کشور دارد. آیا از مزایای استفاده از این محصولات آگاهی دارید؟ آیا‌ می‌دانید چرا فعالان در عرصه صنایع غذایی سبد پلاستیکی مواد غذایی را جایگزین کیسه پلاستیکی کرده‌اند؟

در مقاله پیش‌رو به اهمیت و جایگاه این محصولات در حمل‌و‌نقل‌ صنایع غذایی می‌پردازیم و مزایای سبد مواد غذایی را بیان‌می‌کنیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.    

مزایای سبد پلاستیکی مواد غذایی

به طور قطع نیازسنجی بازار در هر زمان تولیدکنندگان قدرتمند را ترغیب ‌می‌کند، دست به تولید محصولاتی بزنند که معایب سیستم قبلی را نداشته‌باشد. اگرچه طی سال‌های اخیر در سیستم حمل مواد غذایی مشکلاتی  وجود داشته‌است اما با گذشت زمان شاهد شکوفایی این صنعت هستیم.

مسائلی نظیر استفاده بی‌رویه از کیسه پلاستیکی و عدم تجزیه آن در طبیعت، استحکام پایین این کیسه و مصرف بالا، سبد پلاستیکی مواد غذایی را به گزینه‌ای مطلوب تبدیل کرده‌است. محصولات جدید کارایی بالایی دارند و مصرف‌کنندگان مزیت‌های بسیاری برای آن برشمرده‌اند. برخی مزیت‌های سبد پلاستیکی به شرح زیر هستند.

قیمت ارزان و مقرون‌به‌صرفه

به جهت تنوع مواد غذایی ضرورت ایجاب ‌می‌کرد که تولید سبد همه نیازهای این حرفه را پوشش دهد. امروزه تولید انواع سبدها در سایزهای متفاوت با رنگ‌بندی زیبا نظر تعداد بیشماری از مشتریان را جلب کرده‌است. یکی از ویژگی‌های ایده آل این محصول قیمت ارزان آن است.

با توجه به قابلیت استفاده طولانی مدت این سبدها، قیمت نهایی این محصول برای مصرف‌کننده بسیار مقرون‌به‌صرفه است. بنابراین در صورتی که به دنبال خریدی آسان و بی دغدغه هستید، تهیه سبد خرید را در الویت قرار دهید.

چنانچه به دنبال خرید سبدهایی با قیمت مناسب و معقول هستید، توجه به نوع فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید، حائز اهمیت است. امروزه بازار در دست دلال و واسطه‌های فروش قرار دارد. پیشنهاد ‌می‌کنیم برای اینکه اجناس را به قیمت مناسب‌تری تهیه کنید، محصول مورد‌‌نیاز خود را مستقیما از تولید‌کننده بخرید.

کارشناسان فروش شیراز پلاست به عنوان تولیدکننده برتر در عرصه تولید این سبدها، این محصولات را با قیمتی مناسب و مشاوره رایگان ارائه‌ می‌کنند.    

استحکام بالا و ماندگاری طولانی

طراحی ساختار سبد پلاستیکی مواد غذایی به گونه‌ای است که به سادگی نمی‌شکند و با استفاده دائمی‌تغییر شکل نمی‌دهد. مواد پلاستیکی برخلاف مواد فلزی دچار خوردگی یا زنگ‌زدگی نمی‌شوند؛ این نکته از دیگر مزایای استفاده از پلاستیک در ساختار سبد است.

این محصولات حتی در شرایط آب‌و‌هوایی مختلف نیز دوام بالایی دارند. با توجه به اینکه هر کدام از مناطق جغرافیایی ایران آب و هوای مختص خود را دارد، ماندگاری سبد مواد غذایی در گرما و سرمای شدید نکته‌ای قابل تامل است.  

قابل شست‌و‌شو و بهداشتی

امکان شستشوی این محصولات پس از هر بار استفاده وجود دارد. سبد پلاستیکی مواد غذایی در برابر حلال‌های شیمیایی از مقاومت بالایی برخوردار است. مواد به کار رفته در این محصولات مطابق با استانداردهای بهداشت است و قارچ‌ها و کپک‌ها به سادگی در آن نفوذ نمی‌کنند.

این سبدها به منظور قراردادن مواد غذایی مختلف ایده آل هستند. برای مواد غذایی آسیب‌پذیر نوع شفاف این نوع سبد نیز تولید شده‌است که آکریلیک به‌کار‌رفته در آن به کیفیت کار‌ می‌افزاید.   

مقاوم در حمل و نقل

در تولید سبد پلاستیکی پایه‌ها، کف سبد و چهارچوب بدنه به گونه‌ای طراحی شده است که سبدها به صورت طبقاتی روی هم فیکس‌ می‌شوند. با توجه به مقاومت بالای این سبد، چیدمان به صورت طبقاتی امکان‌پذیر است و به کارگیری این شیوه فضای کمتری را در حمل و نقل بار اشغال می کند.

دسته‌های محکم سبد در حمل بارهای سنگین خم نمی‌شود و این مزیت برای افرادی که حمل سبدها را به عهده دارند، ایده آل است.

سبک و راحت

 سبد پلاستیکی مواد غذایی مانند کیسه پلاستیکی فوق‌العاده سبک است و قابلیت حمل آسانی دارد. از طرفی دسته‌های تعبیه شده در اطراف سبد جابه‌جایی مواد غذایی را راحت‌تر کرده‌است.

در مقایسه با انواع سبدهای فلزی، سبدهای پلاستیکی نه تنها سبک‌تر هستند بلکه قابلیت حمل آسان‌تری نیز دارند. راحتی در استفاده و وزن پایین دو مزیت اصلی این محصول به‌شمار‌می‌رود.

در صورتی که تولیدکننده، دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته را در اختیار داشته باشد تولید انبوه این محصولات  راحت است؛ در این حالت تولیدکننده به سادگی سفارشات مشتریان را در مدت زمان کوتاه تولید می کند و تحویل‌ می‌دهد.

نظم بیشتر در حمل مواد غذایی

سبد پلاستیکی مواد غذایی به سازماندهی محصولات غذایی کمک ‌می‌کند. استفاده از این سبدها به صاحبان کالا این امکان را می‌دهد که داخل سبد را مشاهده کنند. استفاده از سبد‌های رنگی مجزا برای هر محصول تشخیص مواد غذایی را ساده‌تر می‌کند.

این محصولات کاربردهای متنوعی در انبار یا فروشگاه‌ها دارند؛ بنابراین خرید این سبدها را در الویت قرار دهید. انواع سبد پلاستیکی در ابعاد مختلف و در رنگ‌های متنوع تولید ‌می‌شوند؛ کافی است که آنها را مطابق با نیاز خود سفارش دهید.

حافظ محیط زیست

مواد پلاستیکی به کار رفته در این محصولات قابل بازیافت است. این محصولات دوباره وارد چرخه تولید ‌می‌شوند. برخی از تولید‌کنندگان این سبدها به دلیل قیمت تمام شده کمتر تولیدات خود را از مواد بازیافتی تهیه می کنند. سبد پلاستیکی مواد غذایی تولید‌شده از مواد بازیافتی بسیار ارزان‌تر از انواع درجه یک و صادراتی آنها است.

پلاستیک در طبیعت تجزیه‌ناپذیر است و برای محیط زیست تهدید بزرگی به شمار می آید. در صنعت ساخت سبد پلاستیکی مطابق با استانداردهای زیست‌محیطی اقدام به تولید محصولات‌ می‌شود. سبد مواد غذایی جایگزین مناسبی برای کیسه پلاستیک است. 

سخن آخر

شیراز پلاست، تولید‌کننده برتر سبد پلاستیکی، در وب‌سایت اینترنتی خود به عرضه انواع سبد پلاستیکی مواد غذایی پرداخته‌است. خرید مستقیم از تولیدکننده قیمت تمام شده محصولات را کاهش‌ می‌دهد و بدین ترتیب خریدی مقرون‌به‌صرفه خواهید‌داشت.

شیراز پلاست با کادری مجرب و طراحانی توانمند خط تولید خود را مجهز به دستگاه‌های پیشرفته کرده‌است و تمامی ‌نیازهای مشتریان را مرتفع ‌می‌سازد. این تولید‌کننده محصولات سبد پلاستیکی، بازاری به وسعت ایران را پوشش ‌می‌دهد و جذب مشتریان در عرصه بین الملل نیز از اهداف پیش‌روی متخصصان شیراز پلاست است.

جهت خرید محصولاتی متناسب با حیطه فعالیت خود ثبت‌سفارش کنید، از کارشناسان ما مشاوره بگیرید و با قیمتی مناسب محصولی باکیفیت را خریداری کنید.